Olej konopny Dlaczego warto dodawać do niektórych produktów?

Olej konopny Dlaczego warto dodawać do niektórych produktów?
15Wrz

Blog konopiafarmacja.pl

http://carun.kobieceinspiracje.pl

Witaminy dzielimy na rozpuszczalne w tłuszczach i rozpuszczalne w wodzie. Do pierwszej grupy należą witaminy: A, D, E i K, a do drugiej - witaminy grupy B oraz witaminy: C, H i M.

A, D, E, K. Wchłanianie tych witamin zwiększa się pod wpływem tłuszczu zawartego w pożywieniu.

Olej konopny w niemal 80 procentach składa się z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), szczególnie z kwasu linolowego z grupy kwasów tłuszczowych omega-6 i kwasu linolenowego z grupy omega-3. W dodatku mają one idealne względem siebie proporcje. Stosunek kwasów omega-6 do omega-3 wynosi 3: 1 i jest idealny dla prawidłowego metabolizmu lipidów.

Witamina A (retinol i jego pochodne) uczestniczy w procesie widzenia. W przypadku jej niskiego poziomu występuje tzw. kurza ślepota, czyli zaburzone widzenie o zmierzchu.

Witamina D (cholekalcyferol i pochodne) wpływa na odporność organizmu, reguluje gospodarkę wapniową oraz bierze udział w budowie kości.

Witamina E (tokoferol), zwana jest witaminą płodności, ponieważ warunkuje prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych. Jest silnym antyoksydantem, usuwa wolne rodniki powodujące starzenie się skóry.

< Witamina K (fitochinon, menadion) jest niezbędna do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Olej konopny najwyższej jakości kupisz tutaj : https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/20-olej-konopny-250ml.html

następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
SKOMENTUJ
następna inspiracja